راهکار پست الکترونیک درون سازمانی Microsoft Exchange Server


درباره سرویس پست الکترونیک سازمانی

پست الکترونیک از محبوب ترین ابزارها در سازمان های نوین امروز، و در خدمت مدیران خلاق و پیشتاز است. این ابزار هم نقش تسهیل کننده ارتباطات و هم نقل و انتقال سریع اطلاعات درون سازمانی را به عهده دارد و از آن جهت، نقل و انتقال اسناد و اشیاء با انواع قالب های الکترونیکی بجای سیستم سنتی پست استفاده می شود. Microsoft Exchange Server یکی از موفق ترین محصولات Microsoft در زمینه سیستمهای ارسال پیام هست. بطور ساده Exchange Server به عنوان Mail Server شرکت مایکروسافت وظیفه دریافت و ارسال Email و مدیریت تماسها و Email ها را به همراه توابع و ویژگیهای بسیار بین کاربران در شبکه با معماری Client-Server بر عهده دارد.

نصب و راه اندازی مایکروسافت اکسچنج سرور 2013 exchange server


سازمان های کوچک وابستگی کمتری جهت ارتباطات داخلی خود به پست الکترونیک دارند زیرا کارکنان در چنین محیطی در مجاورت یکدیگر کار می کنند و این در حالیست که اهمیت پست الکترونیک برای ارتباطات خارجی بدون توجه به بزرگی سازمان از نسبت یکسانی برخوردار است و این واقعیت را مطرح می کند که پست الکترونیک اکنون یک مکانیزم پر اهمیت جهت ارتباطات Business-to-Business می باشد و همه سازمان ها باید جهت تجارت و فعالیت موثر از آن استفاده نمایند.

دسترسی به نامه های الکترونیکی حتی زمانی که در پشت میز کارمان نیستیم به یک مساله مهم تبدیل شده است. پست الکترونیک جای خود را هم در ارتباطات تجاری و هم شخصی باز کرده و جدا نمودن این دو از هم در بهترین شرایط دشوار و در بدترین شرایط غیر ممکن است.
به جهت فراگیر بودن این سرویس، بیشترین حملات و آسیب ها از طریق این سرویس متوجه سازمان ها و شرکت ها بوده، بطوریکه سالیانه میلیاردها ریال برای مقابله با اثرات و اختلالات ناشی از هرزنامه ها (Spam)، ویروس ها، بدافزارها (MalWare) و جاسوس افزارها (SpyWare) به اینگونه مجموعه ها تحمیل می شود. شرکت ها و سازمان های کوچک عمدتاً از شرکت های سرویس دهنده Hosting برای پست الکترونیک خود استفاده می کنند اما شرکت های متوسط و بزرگ به دلیل مسائل امنیتی و حساسیت سرویس پست الکترونیک برای آنان، ناچارند یک Mail Server اختصاصی در محل خود برپا کنند.


اتصال لینک به اکسچنج لایسنس اکسچنچنج سرور 2013


خصوصیات و مزایای کلی نرم افزار Microsoft Exchange 2013

دسته بندی تمام محتوای پست الکترونیک با ابزارهای متنوع (پوشه، برچسب، پرچم، فیلتر)
سازگاری نمایش در مرورگرهای فایرفاکس، سفری، کروم و اینترنت اکسپلورر
قابلیت دسترسی به ایمیل ها از طریق اینترنت ( Web Mail )
همگام سازی ایمیل ها، تماس ها و تقویم شناسه های یاهو و جی میل
دارای سیستم های امنیتیِ ضدویروس، هرزنامه، بدافزار و جاسوس افزار
قابلیت اتصال به سایر محصولات مایکروسافت نظیر مایکروسافت لینک
امکان کشیدن و رهاکردن هر چیزی از هر نقطه در برنامه
استفاده از چند حساب کاربری بصورت همزمان
نمایش راهنمای سریع امکانات در تول تیپ
پشتیبانی از زبان های انگلیسی و فارسی
امکان اتصال سامانه به اکتیو دایرکتوری
دارای قالب های محیط یاهو و جیمیل
دارای تقویم شمسی و میلادی

دانلود راهکار پست سازمانی در تخصصی ترین مرکز آموزش و نصب و راه اندازی مایکروسافت لینک در ایران

برای دسترسی به مطالب آموزشی Mail Server و اکسچنج سرور مایکروسافت و جدید ترین فناوری اطلاعات در حوزه مجازی سازی دسک تاپ و سرور و برنامه و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی شبکه های کامپیوتری به کانال تلگرام گروه ما بپیوندید.