نسخه‌ی پیش نمایش آفیس 2015 هر لحظه ممکن است منتشر گردد


بر اساس گزارش‌های دریافتی به نظر می‌رسد مایکروسافت کار نسخه‌ی پیش‌نمایش مجموعه‌ی آفیس ۱۵ را تکمیل کرده، حتی بعضی از شایعات اتمام کار نسخه‌ نهایی این محصول و عرضه‌ی آن با محیطی کاملاً هماهنگ و سازگار با صفحات لمسی در ۳ ماه اولیه سال ۲۰۱۵ را نوید می‌دهند.

با توجه به معرفی پیش‌ نمایش ویندوز ۱۰ و اعلام قابلیت‌های جدید که یکی از آن‌ها نصب یک سیستم‌عامل بر روی تمام گجت ها بود، انتظار می‌رود نرم‌افزارهای منتشرشده برای ویندوز ۱۰ قابلیت استفاده بر روی گجت‌های مختلف را داشته باشند، بر همین اساس امیدواریم نسخه‌ی بعدی آفیس با تمام امکانات، کاملاً برای کار با صفحات لمسی و محیط مترو بهینه‌ شده باشد.


طبق اطلاعات به‌دست‌آمده از پایگاه تحلیلی zdnet، نسخه‌ی پیش‌نمایش آفیس آینده با نام Office ۱۶ هم‌اکنون آماده‌ بوده و هرلحظه امکان انتشار آن وجود دارد. همچنین به نظر می‌رسد مایکروسافت این نسخه از آفیس را برای شرکای تجاری خود و بعضی از کاربران مخصوص فرستاده است.

اما بعضی از شایعات بیان می‌کنند مایکروسافت در کنفرانسی که به‌زودی در سانفرانسیسکو امریکا با محوریت موضوع کسب کار بر پایه‌ی رایانش ابری این شرکت برگزار می‌شود، از نسخه‌ پیش‌نمایش آفیس جدید رونمایی خواهد کرد.

در حال حاضر مایکروسافت علاوه بر ویندوز و ویندوز فون، آفیس را به آیپد اپل نیز آورده است و همچنین مصمم می‌باشد تا پایان سال میلادی نسخه‌ای از آن را مخصوص سیستم‌عامل اندروید عرضه کند.