آخرین فرصت جهت دریافت مدارک بین‌المللی مایکروسافت


مدارک بین‌المللی citrix  گواهینامه های شرکت سیتریکس کلاس دوره آموزش citrix  دوره سیتریکس  کمپ آموزش citrix xenapp

طبق آخرین اخبار از وب‌سایت رسمی شرکت مایکروسافت و شرکت PEARSON VUE، از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی برگزاری آزمون‌های بین‌المللی مایکروسافت از برگزار کننده فعلی این آزمون‌ها یعنی شرکت پرومتریک بصورت انحصاری به شرکت VUE انتقال خواهد یافت که متاسفانه خبر خوبی برای دانشجویان و متخصصان ایرانی رشته فناوری اطلاعات نیست.
این در حالی است که شرکت وی.یو.ای از تاریخ ۴ آگوست ۲۰۱۴ به طور موازی در مراکز برگزاری آزمون‌های خود در سراسر دنیا شروع به برگزاری این آزمون‌ها کرده است.
از سالیان قبل تا امروز تعدادی از آموزشگاه‌های داخل کشور با همکاری مراکز برگزاری آزمون‌های بین‌المللی(تست‌سنترها) در کشورهای همسایه، اقدام به برگزاری این آزمون‌ها در ایران می‌نمودند. نکته قابل توجه اینکه با تغییر و انتقال برگزاری این آزمون‌ها به شرکت وی.یو.ای بدلیل پاره‌ای سیاست‌های اتخاذ شده از سوی این شرکت، دیگر امکان برگزاری این آزمون‌ها در داخل کشور وجود نخواهد داشت.

• ماهیت و اعتبار آزمون‌ها و مدارک بین‌المللی مایکروسافت
شرکت مایکروسافت بعنوان بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری دنیا در چند دهه گذشته همواره بعنوان پرچمدار کاربردی‌ترین نرم‌افزارهای رایانه‌ای در دنیا مطرح بوده و محصولات این شرکت نیز در زمینه‌های مختلف نظیر مهندسی شبکه، برنامه‌نویسی، مجازی سازی، پایگاه داده و... مورد استفاده کلیه کاربران رایانه‌ها بوده است. امروزه تقریبا تمامی کاربران رایانه در امور شخصی، کاری، تحصیلی و... حداقل با یکی از محصولات این شرکت سر و کار دارند. این موضوع شرکت مایکروسافت را برآن داشت تا با تدوین کتب و سرفصل‌های آموزشی، استانداردهای مشخصی را برای فراگیری و طبقه‌بندی سطح علمی متخصصان علاقه‌مند به محصولات این شرکت تعیین نماید. این مدارک با نام‌های مستعار MCT، MCITP ، MCTS ، MCPD ، MCSA ، MCSD ، MCSE ، MOS و MTA شناخته می‌شوند که هر یک بیانگر سطح تخصص مشخصی برای دارنده این مدارک است. از سوی دیگر با رشد فزاینده فناوری اطلاعات و ایجاد بازار کار وسیع برای متخصصان آی.تی در دو دهه اخیر، وزن اعتبار این مدارک در رزومه متخصصان آی.تی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

• علت تغییر رویکرد شرکت مایکروسافت برای دسترسی متخصصان آی.تی به مدارک این شرکت
به علت پاره‌ای سیاست‌های اتخاذ شده توسط شرکت مایکروسافت از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی برگزاری آزمون‌های بین‌المللی مایکروسافت از برگزار کننده فعلی این آزمون‌ها یعنی شرکت پرومتریک بصورت انحصاری به شرکت VUE انتقال خواهد یافت.
در واقع می‌توان گفت این محدودیت ایجاد شده توسط شرکت مایکروسافت نیست. بلکه مربوط به تفاوت سیاست کاری دو شرکت پرومتریک و وی.یو.ای می‌باشد. چرا که با انتقال این امتیاز به شرکت وی.یو.ای، همانگونه که قبلا نیز متقاضیان مدارک سیسکو شاهد آن بودند عملا امکان شرکت در آزمون‌ها در داخل کشور بهیچ عنوان وجود نخواهد داشت و ثبت نام در تست‌سنترهای کشورهای همسایه نیز جدای از هزینه بالاتر، کار بسیاردشواری می‌باشد.