تجهیزات ذخیره سازی Storage و VMware و بازیابی داده ها و اطلاعات


امروزه با گسترش تکنولوژی مجازی سازی و استفاده از این فناوری در سازمان های مختلف نیاز به دانشی بیش از پیکربندی و راه اندازی این نرم افزار است تا در صورت بروز هر گونه مشکل در این زیرساخت، بتوان داده های سازمان را در امان نگاه داشت. در این که زیرساخت VMware vSphere یکی از برترین، مطمئن ترین و پایدار ترین زیرساخت های موجود است شکی نیست بطوری که بیش از 90 درصد کمپانی های بزرگ دنیا از این زیرساخت استفاده می کنند؛ اما در صورت بروز هر گونه مشکل در این زیرساخت، ترمیم مجموعه و بازگشت از بحران به دانشی بیش از پیکربندی و نصب نرم افزار نیاز دارد.

هرچند سازمان هایی که به سمت مجازی سازی حرکت می کنند با برنامه ریزی دقیق این امر را محقق می سازند اما نباید فراموش کرد که برخی از خطر ها هر زیرساختی را با هر ابعادی تهدید می کند. مشکلاتی از قبیل قطعی برق، نقص در پیکر بندی، اشتباهات انسانی و ... .

در مجازی سازی با داده ها سر و کار داریم؛ داده هایی که طی سالهای متمادی جمع آوری شده اند و از دست دادن آنها می تواند ضرر و زیان های جبران ناپذیری به مجموعه وارد آورد و بدتر از آن اعتبار فناوری را پیش ناباوران به آن به چالش بکشد، چون در این ساختارها معمولا اطلاعات بصورت مجتمع ذخیره سازی می شود( SAN Storage Data Consolidation) و بروز مشکل در ساختار Storage موجب کندی بیش از حد و یا از کار افتادن سرویس های مختلف سازمان خواهد شد.


برخی از شایع ترین مشکلات پیش آمده در زیرساخت VMware و Storage به شرح ذیل می باشد:
  1. شکسته شدن RAID در Storageها ( Broken RAID).
  2. از دست دادن VMFS Datastore و مشکلاتی مانند Mount نشدن Datastore.
  3. از دست دادن فایل های ماشین مانند vmdk, vmsd, vmx, nvram, -flat.vmdk, -delta و ... .
  4. روشن نشدن ماشین بدلیل نبود یکسری از هارد دیسک های ماشین مجازی( Cannot open the disk MyVM.VMDK)
  5. روشن نشدن ماشین مجازی بدلیل شکسته شدن زنجیره ی Snapshotها( Cannot open the disk one of the snapshot disks it depends on. Reason: The parent virtual disk has been modified since the child was created)

مرکز مجازی سازی زیرساخت شبکه گروه پال نت با سابقه ی طولانی و گماردن نیرو های متخصصی در این زمینه آماده ی ارائه ی خدماتی در زمینه های بازیابی و ترمیم اطلاعات آسیب دیده در زیرساخت مجازی VMware ، تجهیزات Storage و ... بصورت تضمینی می باشد.


برخی از خدمات شرکت مهندسی شبکه پال نت در این زمینه به شرح ذیل می باشد:

  1. ترمیم RAID آسیب دیده و شکسته شده .
  2. بازیابی اطلاعات تجهیزات ذخیره سازی مانند HP MSA، HP EVA، Promise، EMC و ... .
  3. باز گردانی اطلاعات ماشین مجازی خراب شده( (Corrupted Virtual Machine VMDK Files .
  4. بازگردانی و ترمیم زنجیره ی Snapshotهای بهم ریخته .
  5. تدوین راهکارهایی جهت پایداری هر چه بیشتر زیرساخت و بالا بردن تحمل خطای سیستم .

flat.vmdk Broken RAID Cannot open the disk data recovery data recovery ESX nvram SnapShot sotrage vmdk vmsd VMware vmx بازیابی اطلاعات vmware