نا امن بودن خدمات پردازش ابری Cloud Computing از دید ۸۳ درصد کاربران


امنیت خدمات پردازش ابری Cloud Computing
همكاران سيستم- مرکز INQUIRER بر اساس نتایج حاصل از آخرین نظرسنجی خود اعلام کرد، ۸۳ درصد کاربران بر این باورند که خدمات مبتنی بر فضای پردازش ابری از اساسا ناامن هستند.طی مناظره‌ای که در این خصوص انجام شد دکتر "لی گیلان"(Lee Gillan) مدرس ارشد دانشکده علوم رایانه در دانشگاه Surrey توضیح داد خدمات پردازش ابری از پایه ناامن هستند و این در حالی بود که "کریس مریمن"(Chris Merriman) از مفسران فناوری بر نظر مخالف او تاکید داشت.
تعداد کمی از کاربران و خوانندگان پایگاه اینترنتی INQUIRER نشان دادند که با نظر کریس موافق هستند و در پایان نظرسنجی مشخص شد ۸۳ درصد آن‌ها بر این باورند که خدمات ابری از پایه ناامن هستند و البته آن‌ها بسیار مشتاق بوده‌اند تا دلایل این ناامنی را هم توضیح دهند.
یکی از کاربران در این خصوص گفت: «خیلی متاسفم، اما هیچ روشی در جهان ارائه نشده است که که نشان دهد خدمات ابری از سیستم‌های سنتی ایمن‌تر هستند. ارائه تمام محتوای خود روی فضای آنلاین این خطر همیشگی را ایجاد می‌کند که هکرها می‌توانند به اطلاعات حساس شما دسترسی داشته باشند. فضای ابری این امکان را در اختیار هکرها می‌گذارد و این فضا هرگز ایمن‌تر نخواهد شد».
یک کاربر دیگر با تائید این مطلب توضیح داد: «بدون شک بازار جهانی خدمات ابری درحال گسترش است. با این وجود هرگز نباید از خدمات مبتنی بر این فضا برای ذخیره اطلاعات حساس استفاده کرد و هیچ تضمینی وجود ندارد که بر اساس آن گفته شود شخص دیگری نمی‌تواند به این اطلاعات دسترسی پیدا کند».
با این توضیحات، ۱۷ درصد کاربران هم بر این باور بودند که خدمات ابری به صورت گسترده و پایه‌ای ایمن هستند و می‌توان به آن اطمینان کرد.