عرضه زبان NET. به صورت منبع‌باز توسط شرکت مایکروسافت


همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت قصد دارد زبان برنامه‌نویسی .NET را به صورت منبع‌باز عرضه کند.به گزارش وب‌سایت toptechnews، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است قصد دارد زبان برنامه‌نویسی NET. را به صورت منبع‌باز عرضه کند. مایکروسافت همچنین تصمیم گرفته است هسته این چارچوب برنامه‌نویسی را با سیستم‌های عامل لینوکس و مک سازگار کند.

زبان NET. یکی از چارچوب‌های برنامه‌نویسی است که بسیاری از اجزای سیستم عامل ویندوز مایکروسافت و سایر نرم‌افزارهای این شرکت بر مبنای آن طراحی شده است. این شرکت در ماه آوریل واحد جدیدی با نام بنیاد NET. تأسیس کرد که هدف از آن توسعه فناوری‌های منبع‌باز با استفاده از ابزارهای این پلت‌فرم اعلام شده است. در حال حاضر برخی از کدهای این پلت‌فرم مثل ASP.NET و کامپایلر #C از طریق بنیاد NET. به صورت همگانی عرضه شده است.

این بار مایکروسافت تصمیم گرفته است کل هسته سرور-محور NET. از جمله ابزارهایی مثل Common Language Runtime و .NET Base Class libraries را به صورت منبع‌باز عرضه کند. این غول نرم‌افزاری هنوز زمان دقیق عرضه این پلتفرم به صورت منبع‌باز را اعلام نکرده است و فقط وعده داده است این تصمیم را در ماه‌های آینده عملی خواهد کرد.

تصمیم مایکروسافت باعث خواهد شد توسعه‌دهندگان نرم‌افزار اپلیکیشن‌های تحت وبی را طراحی کنند که بر روی هر نوع سروری قابل اجرا است.  این کار همچنین از اتکای توسعه‌دهندگان به ابزارهای چند پلت‌فرمی مثل جاوا خواهد کاست.
citrix microsoft | سیتریکس همکاران سیستم | مایکروسافت citrix