افزایش ۲۴ درصدی درخواست دولت‌های جهان برای دریافت اطلاعات کاربران فیس بوک


خلل های امنیتی اینترنت و دریافت اطلاعات کاربران

شرکت فیس بوک اعلام کرد که درخواست دولت‌های جهان برای دریافت اطلاعات کاربران در نیمه اول سال ۲۰۱۴ نسبت به نیمه دوم سال ۲۰۱۳ افزایشی ۲۴ درصدی داشته است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی این شرکت دولت‌های جهان در شش ماهه یاد شده در مجموع ۳۴۹۴۶ درخواست برای دریافت اطلاعات کاربران مختلف فیس بوک ارائه کردند. فیس بوک مدعی است که طی این مدت تلاش کرده تا دولت ها را برای دریافت اطلاعات کاربران ملزم به تهیه حکم دادگاه کند و سپس از آنها خواسته تا داده های دریافتی را بازپس دهند.

گوگل هم در ماه سپتامبر از افزایش ۱۵ درصدی دولت های مختلف برای دریافت اطلاعات خبر داده بود و اظهار داشته بود که این رقم در یک بررسی ۵ ساله ۱۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

از میان درخواست های ارائه شده به فیس بوک سهم دولت آمریکا ۱۵۴۳۳ درخواست بوده که در قالب آن برای دریافت اطلاعات ۲۳۶۶۷ کاربر فیس بوک تلاش شده است. فیس بوک به ۸۰٫۱۵ درصد از این درخواست ها پاسخ مثبت داده است.

تنها در قالب یکی از این درخواست ها برای دریافت اطلاعات ۴۰۰ حساب کاربری از سوی دادگاهی در شهر نیویورک حکم صادر شده بود که البته فیس بوک مدعی است این درخواست غیرمعقول را به چالش کشیده است.

امن سازی Security نرم افزار سیتریکس قفل شکسته و بدون لایسنس اصلی و معتبر اوریجینال citrix license