استفاده از چت سرور در شرکت


راهکار گفتگوی درون سازمانی Chat Server

محبوبیت چت گروهی در بین افراد رو به افزایش است تا جاییکه سازمان هایی با تدابیر امنیتی و الزامات خاص ممکن است به فکر این باشند که آن را روی سرور شرکت خود راه اندازی کنند .

از آنجاییکه راه اندازی Email یکی از ساده ترین پروژه های درون سازمانی است بنابراین بیشترین استفاده را در سازمان ها دارد. اما به طور معمول برای ارتباط دسته جمعی خارج از کنترل است. بنابراین سوالی که ممکن است ذهن را مشغول کند این است که چه چیزی میتواند جایگزین مناسبی برای پیاده سازی در یک سازمان باشد؟

Team-chat یکی از این گزینه ها است

استفاده از chat برای مدتی در بین مشتریان مرسوم بوده است. اما در ارتباط درون یک تیم، رواج کمتری دارد. که گویا این موضوع  در حال تغییر وتوسعه است.  مثلا امروزه شاهد پیشروی در محصولاتی مانند جستجوی دوستانه Slack, یا مسیج گروهی در Campfireو facebook و دیگر شرکت ها  هستیم .

 اما یک مشکل اساسی در سازمان هایی که مسائل امنیتی و نظارتی دارند این است که این راه حل های فوق الذکر همگی بر پایه web  و در یک cloud  هستند. برای خدمات و سرویس های  مالی ، دولت و سازمان های بهداشت و درمان راه حل های مبتنی بر cloud  نمی تواند به خوبی پیاده سازی های سنتی جواب دهد.
Atlassian's HipChat  که یکی از شرکت های تولید کننده اپلیکیشن چت به شمار میرود،با کامل کردن آن همراه با video، audio  ، SnapChatو امثال این ها  در حال تثبیت موقعیت خود در بین رقبایش است.  شما میتوانید با دسترسی admin آن را روی سرور خود و پشت یک فایروال نصب کنید.
Hipchat server با تعداد حداقل 10 کاربر و با هزینه سالانه 10 دلار شروع  میشود و می تواند حداکثر 5000 کاربر داشته باشد. بخش سرویس دهنده(server-side ) آن با فرمت های مجازی سازی و ماشین عکس amazon  سازگار است و پشتیبانی directory  کاربر شامل Active directory  و پروتکل LDAP Lightweight Directory Access Protocol  را به عهده دارد.

دیگر محصولات چت سرور:

  ُرور چت داخلی | چت سرور | مایکروسافت لینک | Microsoft Lync | Chat Server


Lync یکی دیگر از ابزارهای چت Mirosoft Chat Server به شمار میرود که توسط شرکت مایکروسافت تولید شده است. یکی از ویژگی های این چت سرور به عنوان persistant خوانده میشود.
Persistant chat به اتاق بحث و گفتگویی تلقی می شود  که در طول زمان باقی می ماند  و پایدار است بنابر این کاربران می توانند در هر زمان که بخواهند دوباره  به  chat برگردند و این قابلیت را دارد که پیام ها را در خود نگه می دارد وsave می کند.
از آنجاییکه شرکت مایکروسافت یک شرکت شناخته شده و معروف است بنابراین فرآیند تهیه و خرید lync  پیچیده تر از تهیه hipchat  است. زیرا hipchat را می توان با زدن یک دکمه از سایت دانلود کرد درحالیکه تهیه lync شامل دستیابی به  TechNet Evaluation Center, ، هماهنگ کردن آن با office365  یا پیدا کردن system integration partner  است که می تواند فرآیندی پیچیده باشد .

Chat Server مایکروسافت یکی از سرویس های بسیار قدرتمند در این زمینه است که با محصول نرم افزار مایکروسافت لینک Microsoft Lync Server پیاده سازی می گردد. جهت آشنایی بیشتر با چت سرور مایکروسافت لینک Microsoft Lync Chat Server می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید.

www.lynchome.ir