مزایا و معایب Citrix XenServer و VMware VSphere


Citrix XenServer vs VMware VSphere

هنگام ارزیابی مزایا و معایب Citrix XenServer و VMware vSphere ESXi به این نکته توجه کنید که این دو سیستم نرم افزاری توسط دو شرکت مختلف توسعه یافته، ارائه و پشتیبانی می گردند، Citrix XenServer توسط شرکت سیتریکس و  VMware vSphere ESXi توسط VMware Inc توسعه یافته است. باید به این نکته توجه داشت که هر دو این نرم افزارهای مجازی ساز اگر چه نقش های مشابهی را بازی می کنند اما دارای تفاوت هایی هستند که در پروژه های مختلف و نیاز مشتری آنها را نسبت به دیگری متمایز خواهد نمود. به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از این برنامه ها برای خواست ها و محیط های متفاوت قابل استفاده و بهره برداری هستند و اگر ما در این مقاله مزایا و معایب را بررسی می کنیم دلیل بر نفی هیچکدام از این دو نرم افزار نخواهد بود.
ارزیابی مزایا و معایب Citrix XenServer و VMware vSphere ESXi پلت فرم مجازی سازی لایسنس Citrix XenApp
از بزرگترین تفاوت های بین دو نرم افزار می توان به این نکته اشاره نمود که Citrix XenServer توسط کاربران شخصی، کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی گردیده اما VMware vSphere ESXi تنها برای کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی گریده و اصلا برای استفاده شخصی طراحی نگردیده. Citrix XenServer یک پلت فرم برای مجازی سازی است و یکی دیگر از نقاط قوت آن نسبت به سایر رقبا ارزان بودن و پشتیبانی از گرافیک 3D است همچنین تنها راه حل کامل برای سیستم عامل های مختلف در همه موارد است. پشتیبانی از مجازی سازی اینتل  GVT-g GPU است که نیازی به هیچ سخت افزاری ندارد اما این امر WMware پشتیبانی نمی شود. شما با در دست لایسنس Citrix XenApp یا Citrix XenDesktop دیگر نیازی به خرید مجدد Citrix XenServer نخواهید داشت. بهینه سازی کارکردهای دسکتاپ، گرافیک و ابر با استفاده از XenApp و XenDesktop.

خانه سیتریکس خدمات زیر را در حوزه محصولات سیتریکس ارائه می دهد:
خدمات نصب و راه اندازی فایروال نت اسکلر سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات پشتیبانی فایروال NetScaler سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات لایسنس فایروال NetScaler License سیتریکس براای اتصال External Users در XenApp و XenDesktop
دوره ها و کلاس های آموزشی نصب و راه اندازی فایروال سیتریکس نت اسکالر Citrix NetScaler Training Boot Camp برای اتصال کاربران XenApp و XenDesktop از خارج از سازمان و شرکت


برای دریافت جدید ترین اخبار و آپدیت های نرم افزار Citrix و اخبار فناوری اطلاعات در حوزه مجازی سازی سیتریکس و کلود کامپیوتینگ و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی شبکه های کامپیوتری به کانال تلگرام گروه پال نت بپیوندید.