محافظت از شبکه با Firewall Load Balancing


آشنایی با مبانی متعادل کننده تقسیم بار در شبکه NetScaler Load Balancing 

تعادل بار در فایروال های مختلف یکی از موارد بسیار ضروری در پیاده سازی و Config فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری است، برجسته ترین ویژگی های تعادل بار شامل افزایش Throughput شبکه داخلی و ارائه خدمات در زمان های حساس که شبکه مورد حمله های مختلف قرار می گیرد خواهد بود. البته این تقسیم بار بین فایروال ها مزیت های دیگری نیز دارد که می توان به، از بین بردن نقطه شکست و افزایش در دسترس بودن، اشاره نمود. پیکر بندی Citrix Netscaler VPX برای متعادل نمودن Firewall دقیقا مانند پیکربندی Load Balancing  است با این تفاوت که:
نوع خدمات توصیه شده Recommended Service در حالت ANY
نوع مانیتورینگ بصورت Ping
نوع Load Balancing Virtual Server mode در حالت MAC باید تنظیم شوند.

مبانی متعادل کننده تقسیم بار در شبکه NetScaler Load Balancing سیتریکس NetScaler فایروال نرم افزاری WAF نت اسکالر

شما می توانید Load Balancing در NetScaler را مانند یک Pack راه اندازی کنید و همه تنظیمات را بر روی این محیط انجام داده و ترافیک را از درون شبکه به اینترنت منتقل نمایید، این امر مسلتزم راه اندازی و پیکربندی دو نت اسکالر خواهد بود. محیط سازمانی شما شامل یک NetScaler خواهد بود که بین شبکه داخلی و فایروال هایی است که دسترسی به اینترنت را فراهم می کنند، پس از اینکه فایروال تقسیم بار در دو طرف NetScaler فعال شد جریان ترافیک را در هر دو جهت خروجی و ورودی بهبود داده و پردازش سریع تر ترافیک را تضمین می نماید که محیط چندگانه فایروال شامل تنظیم پیکربندی Citrix NetScaler بین دو فایروال می شود.

خانه سیتریکس خدمات زیر را در حوزه محصولات سیتریکس ارائه می دهد:
خدمات نصب و راه اندازی فایروال نت اسکلر سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات پشتیبانی فایروال NetScaler سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات لایسنس فایروال NetScaler License سیتریکس براای اتصال External Users در XenApp و XenDesktop
دوره ها و کلاس های آموزشی نصب و راه اندازی فایروال سیتریکس نت اسکالر Citrix NetScaler Training Boot Camp برای اتصال کاربران XenApp و XenDesktop از خارج از سازمان و شرکت

برای دریافت جدید ترین اخبار و آپدیت های نرم افزار Citrix و اخبار فناوری اطلاعات در حوزه مجازی سازی سیتریکس و کلود کامپیوتینگ و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی شبکه های کامپیوتری به   کانال تلگرام گروه پال نت     بپیوندید.