انواع پلتفرم‌های ابری ارائه دهنده زیرساخت به عنوان سرویس‌انواع پلتفرم‌های ارائه دهنده زیرساخت به عنوان سرویس‌

انتخاب پلتفرم مناسب ارائه سرویس Cloud


پلتفرم های زیادی برای استفاده از ابرها وجود دارد. اگر قصد سفارش سرویس ابری دارید، پلتفرم‌های مختلفی در دسترس است که همه دو ویژگی متن باز بودن و تجاری بودن را دارند که می‌توانند تمام نیازهای شما را پوشش دهند.
پلتفرم‌های در دسترس، با ویژگی‌های مختلفی توسعه یافته‌اند که می‌توانید بنا به نیاز خودتان یکی را انتخاب کنید. در این بخش، لیستی از پلتفرم‌های مختلف را با توضیح مختصری از آن لیست کرده‌ایم تا به عنوان راهنما، شما را در انتخاب پلتفرم مناسب نیازتان کمک رساند:

پلتفرم مجازی سازی و کلود Abiquo
همه ماشین‌های مجازی‌سازی رایج شامل:‌VMware ESXi ، Microsoft Hyper-V، Citrix XenServer /Xen، VirtualBox و‌ KVM‌ را پشتیبانی می‌کند. برای چند مستأجری طراحی شده و در دو نسخه رایگان و تجاری با ویژگی‌های مختلف در دسترس است.
http://www.abiquo.com/

پلتفرم مجازی سازی و ابر  CA 3Tera AppLogic
پلتفرم تجاری از 3Tera برپایه ‌Xen.
http://www.3tera.com/

پلت فرم مجازی سازی و Cloud با نام CloudStack
طراحی شده برای چند مستأجری و از‌XenServer  و VMware vSphere پشتیبانی می‌کند. شامل صدور صورت حساب/اندازه‌گیری منابع، رابط وب، APIهای مبتنی بر استانداردهای موجود و شبکه‌های مجازی با بخش‌بندی ترافیک شبکه با استفاده از‌VLAN سازی می‌باشد و جزء پلت‌فرم‌های پرطرفدار است.
http://www.cloud.com/

پلت فرم مجازی ساز ابر Convirture ConVirt
در نسخه‌های متن باز و تجاری در دسترس است اما نسخه تجاری آن امکانات بیشتری مانند:‌VLAN سازی، پشتیبان‌گیری و محدودسازی منابع دارد.
http://www.convirture.com/

پلت فرم مجازی سازی کلود کامپیوتینگ ElasticStack
پلتفرم ElasticStack توسط ارائه‌دهنده ابر ElasticHosts پیشنهاد شده و بطور خاص برای ارائه‌دهنده سرویس‌های صدور صورت حساب، ادمین سایت و API طراحی شده است. نیاز به SAN را پوشش می‌دهد اما فضای ذخیره‌سازی را روی گره‌های Hypervisor میزبان استفاده می‌کند (بکار می‌گیرد).
http://www.elasticstack.com/

پلتفرم ابری Enomaly Elastic Computing Platform (ECP)
برای ارائه دهندگان سرویسهای اتوماسیونی که قابلیت تجمیع سیستم صدور صورت حساب موجود را با Enomalys API داشته باشند، طراحی شده است و اکثر Hypervisorها را پشتیبانی می‌کند.
http://www.enomally.com/

پلت فرم مجازی سازی و ابر Eucalyptus
یک پلتفرم ابری متن باز است که فقط نسخه تجاری دارد (البته تا زمان تألیف کتاب حاضر). در ابتدا به عنوان یک پروژه دانشگاهی آغاز بکار کرد اما کم‌کم تجاری‌سازی شد و با اکثر‌API هایی که از  EC2استفاده می‌کنند، سازگار است.
http://www.eucalyptus.com/

پلتفرم مجازی سازی ابری Flesiant Extility‌
پلتفرم Extility‌ توسط Flexiant که یک ارائه‌دهنده ابری است، ایجاد شده است تا مراکز داده مجازی را مدیریت کند و یک راه‌حل ابری برای کمک به ارائه‌دهندگان ابری ارائه دهد.
http://www.extility.com

برای دریافت جدید ترین اخبار فناوری اطلاعات و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی کلود و مجازی سازی به کانال تلگرام گروه پال نت بپیوندید.

  Channel: @palnetgroup