درباره سیتریکس Citrix XenApp و Virtual App و دسکتاپ لینوکس


درباره نسخه جدید سیتریکس زن اپ XenApp به نام ویرچوال اپ Citrix Virtual App و اضافه شدن دسکتاپ لینوکس Linux Desktop به زیرساخت مجازی سازی سیتریکس با قابلیت انشار اپلیکیشن و Desktop مجازی ویندوزی و لینوکسی از بستر اینترنت و اینترانت

درباره سیتریکس Citrix XenApp و Virtual App

با استفاده از سیستم مجازی ساز اپلیکیشن سیتریکس XenApp و Citrix Virtual App شما می توانید برنامه ها و دسکتاپ های تحت ویندوز و تحت سیستم عامل لینوکس Windows & Linux Base Operating Systems & Application خود را به راحتی از طریق وب و اینترانت و اینترنت در دسترس کاربران خارج از سازمان و شرکت خود قرار دهید. با برنامه سیتریکس زن اپ و ویرچوال اپ به همراه تکنولوژی ترمینال سرویس مایکروسافت Microsoft Terminal Service، می توانید تمامی نرم افزارهای تحت ویندوز و سیستم عاملهای تحت Linux خود را بصورت متمرکز در هر زمان و هر مکان در اختیار کاربران خود بگذارید. تنها با یک بار نصب برنامه های مورد نیاز روی سرور مرکزی شرکت یا سازمان، امکان استفاده همزمان تمامی کاربران دور و نزدیک فراهم می شود. متمرکز کردن دیتابیس و کاهش هزینه های نگهداری و پشتیبانی نرم افزار و دسترسی آسان با امنیت بالا حتی از طریق بستر اینترنت از جمله مزایای این راهکار می باشد.

ا استفاده از سیستم مجازی ساز اپلیکیشن سیتریکس XenApp و Citrix Virtual App شما می توانید برنامه ها و دسکتاپ های تحت ویندوز و تحت سیستم عامل لینوکس Windows & Linux Base Operating Systems & Application خود را به راحتی از طریق وب و اینترانت و اینترنت

درباره سیتریکس و سیستم عامل لینوکس

مهمترین فرق سیتریکس XenApp و Citrix Virtual App همین دسترسی به دسکتاپ ها و نرم افزار های لینوکسی در نسخه جدید سیتریکس می باشد که تغییر نام نیز یافته است. امروزه در دنیای فناوری اطلاعات، علاقه مندی به استفاده از نرم افزار های حیاتی بر پایه سیستم عامل Linux در سازمان ها و شرکت ها در حال گسترش است. با استفاده از راهکار مجازی سازی سیتریکس Citrix Virtual App & DenDesktop همه شرکتها و سازمان های بزرگ و کوچک می توانند به راحتی اقدام به ارائه نرم افزار ها، اپلیکیش ها و دسک تاپ ها بر اساس سیستم عامل Linux برای کاربران خود ارائه نمایند. این منابع لینوکسی در بسیاری از صنایع مهمی چون سازمان هایی که بر روی طراحی و پیاده سازی چیپ ها کار می کنند و یا شرکت های نرم افزاری ای که بر روی مدل های مالی کار می کنند و یا کمپانی هایی که تنها به ارائه نرم افزار های لینوکسی برای کاربران خود اقدام می کنند، کاربرد دارد.


درباره Citrix Virtual Apps and Desktop

با استفاده از راهکار سیتریکس Citrix Virtual Apps and Desktop کاربران به دسکتاپ ها و نرم افزار های لینوکسی خود در یک زیرساخت کاملاً امن دسترسی دارند. این دسترسی حتی از طریق دستگاه ها و ایستگاه های کاری غیر لینوکسی نیز امکان پذیر است. شما می توانید به راحتی اقدام به مدیریت تمامی منابع از جمله Desktop ها و نرم افزار های Linux ای و غیر لینوکسی از طریق یک کنسول واحد و متمرکز داشته باشید.

درباره نسخه جدید سیتریکس زن اپ XenApp به نام ویرچوال اپ Citrix Virtual App و اضافه شدن دسکتاپ لینوکس Linux Desktop به زیرساخت مجازی سازی سیتریکس با قابلیت انشار اپلیکیشن

کاهش هزینه های سخت افزاری با راهکار مجازی سازی اپلیکیشن

یک نمونه کوچک از کاهش هزینه های سخت افزاری با استفاده از راهکار مجازی سازی اپلیکیشن سیتریکس می تواند ارائه نرم افزار های گرافیکی باشد که منابع بسیار زیادی برای پردازش نیاز دارند. به طور مثال شرکت هایی که از اپلیکیشن های گرافیکی مانند نرم افزار CAD استفاده می کنند با استفاده از راهکار Citrix Application Virtualization می توانند به جای نصب و پیاده سازی این نرم افزار ها بر روی کامپیوتر های گران قیمت با مقدار CPU و RAM و Graphic Cart بالا، این نرم افزار ها را به دیتاسنتر منتقل کرده آن را روی یک سرور قوی نصب و راه اندازی نمایند، تا کاربران متقاضی بتوانند از هرکجا و در هر زمان، در یک بستر کاملاً امن اقدام به دسترسی به این نرم افزارها نمایند. نرم افزار ها و یا دسکتاپ ها بر روی زیرساخت مجازی و یا فیزیکی در دیتاسنتر قرار دارند و کاربران با هر دستگاهی به این نرم افزار های گرافیکی می توانند دسترسی پیدا کنند، حتی با استفاده از تبلت های خود. سیتریکس از جمله کاملترین و مؤثر ترین راهکار های مجازی سازی برای نرم افزار های سه بعدی 3D Application را ارائه می دهد. این راهکار تکنولوژی هایی را برای بهینه سازی ارائه نرم افزار های سه بعدی در شبکه هایی با پهنای باند پایین نیز فراهم می کند.

تفاوت سیتریکس XenApp و ویرچوال اپ با XenDesktop چیست؟ What is the difference between Citrix XenApp and XenDesktop

تفاوت اصلی بین سیتریکس زن اپ (Virtual App) و زن دسکتاپ در این است که Citrix XenApp پلتفرمی است برای ارائه دادن نرم افزارها به کاربران راه دور ولی Citrix XenDesktop پلتفرمیست برای ارائه دسک تاپ های مجازی به یوزرهای راد دور، خلاصه تر اینکه مهمترین فرق شان اینست که یکی بستر اپلیکیشن را برای استفاده ریموت کاربران فراهم می کند و دیگری خود سیستم عامل را.
Xenapp is a platform to deliver applications remotely and XenDesktop is a platform to deliver desktop remotely

لایسنس سیتریکس XenXenApp و ویرچوال اپ Citrix Virtual App به چه شکل است؟

اگر برای تست و آزمایش می خواهید از پلتفرم مجازی ساز اپلیکیشن سیتریکس استفاده کنید می توانید از خود وبسایت Citrix.com لایسنس ترایال 60 روزه Citrix Traial License را به صورت کاملا رایگان و مجانی تهیه و دانلود نمایید و یا یک درخواست به مرکز پشتیبانی خانه سیتریکس ایران از طریق ایمیل و با عنوان درخواست "لایسنس ترایال و آزمایشی سیتریکس زن اپ" بفرستید تا برایتان ارسال کنیم.
انواع ویرایش های مختلف لایسنس نرم افزار Citrix XenApp دارای قیمت های مختلفی است که بستگی به تعداد کانکشن همزمان یا همان کاربر راه دور همزمان CunCurrent User دارد که به صورت ضرایبی از 5 قابل خریداری می باشد.
Citrix XenApp Fundamentals Edition - Citrix XenApp Advanced Edition - Citrix XenApp Enterprise Edition - Citrix XenApp Platinum Edition - Citrix Virtual App

خانه سیتریکس ایران لایسنس نسخه های مختلف سیتریکس از جمله ورژن های زیر را ارائه می دهد:
License Citrix XenApp 6 - XenApp 6.5 - Citrix XenApp 7.6 - XenApp 7.8 - XenApp 7.11 - Citrix XenApp 7.15 - Virtual App 7.19

از کجا و چگونه سیتریکس زن اپ را دانلود کنم؟ (How & Where do I download XenApp & Virtual App)

برای دانلود فایل ایزو سیتریکس زن اپ Citrix XenApp & Virtual App ISO File به همراه لایسنس ترایال فری و رایگان تستی می توانید از قسمت دانلود وبسایت خانه سیتریکس اقدام کنید و یا برای Download مستقیم و بی دردسر ایزو فایل سیتریکس می توانید به سایت خود سازنده این محصول به آدرس اینترنتی citrix.com رفته و به شرح زیر اقدام نمایید.
Login to Citrix My Account
Click Downloads
From product drop-down, select XenApp
From download type, select Product Software
Select the latest version of XenApp
Scroll down, under XenApp Main Components, select the latest version of XenApp or Virtual App