سیتریکس Citrix NetScaler چیست؟


سیتریکس NetScaler و نحوه عملکرد آن

NetScaler یکی از محصولات شرکت سیتریکس و یک سوئیچ کاربردی است که تجزیه و تحلیل ترافیک برنامه های کاربردی سازمانی را بصورت هوشمند مدیریت می نماید. توزیع، بهینه سازی و ترافیک ایمن در شبکه (لایه 4 و 7) برای برنامه های کاربردی تحت وب از قابلیت های Citrix NetScaler است. به عنوان مثال Load Balancing پایگاه های ارتباط در Request های HTTP به جای انصال TCP طولانی مدت باعث افزایش سرعت سرور همراه با اختلالات کمتر مجموعه ای از ویژگی های گسترده طبقه بندی NetScaler است.

سیتریکس NetScaler تحلیل ترافیک Load Balancing لایه 4 و 7 ویژگی های سوئیچینگ Citrix NetScaler ترافیک ایمن ویژگی امنیتی و حفاةتی NetScaler حملات اسکریپت

ویژگی های سوئیچینگ Switching Features

NetScaler مقابل سرورهای برنامه های کاربردی قرار می گیرد و توزیع مطلوب ترافیک را انجام می دهد که شامل هدایت Request های مشتریان بر اساس اطلاعات موجود در هدر (مانند URL) و الگوریتم های متعادل سازی دسترسی به برنامه ها را با اطمینان بیشتری بهبود خواهد بخشید.

ویژگی های امنیتی و حفاظتی Security And Protection Features

 ویژگی امنیتی و حفاظتی NetScaler از برنامه های تحت وب در لایه Application محافظت می کند و Request های مخرب را مسدود کرده و از حملات DoS جلوگیری می کند همچنین از حملات به لایه Application و همچنین از سر ریز شدن بافر جلوگیری به عمل می آورد. سوء استفاده از SQL، حملات اسکریپت Cross-Site همچنین جلوگیری از سرقت هویت کاربران از جمله ویژگی های امنیتی حفاظتی Citrix Netscaler است.

خانه سیتریکس خدمات زیر را در حوزه محصولات سیتریکس ارائه می دهد:
خدمات نصب و راه اندازی فایروال نت اسکلر سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات پشتیبانی فایروال NetScaler سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات لایسنس فایروال NetScaler License سیتریکس براای اتصال External Users در XenApp و XenDesktop
دوره ها و کلاس های آموزشی نصب و راه اندازی فایروال سیتریکس نت اسکالر Citrix NetScaler Training Boot Camp برای اتصال کاربران XenApp و XenDesktop از خارج از سازمان و شرکت

برای دریافت جدید ترین اخبار و آپدیت های نرم افزار Citrix و اخبار فناوری اطلاعات در حوزه مجازی سازی سیتریکس و کلود کامپیوتینگ و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی شبکه های کامپیوتری به   کانال تلگرام گروه پال نت     بپیوندید.