استانداردهای امنیتی در آخرین ورژن سیتریکس Citrix XenApp & XenDesktop


پروتکل های امنیتی در Citrix XenApp & XenDesktop 7.15 LTSR

هنگام استفاده از Citrix XenApp & XenDesktop در سازمان های بزرگ بخصوص در محیط های دولتی، استانداردهای امنیتی اهمیت زیادی دارند لذا نهادهای دولتی یک الزام را برای درخواست های کاربر تحت یک استاندارد خاص پردازش می کنند که این استاندارد یک سند کلی برای مرور ویژگی های امنیتی است که به عنوان یک Policy برای XenApp و XenDesktop اعمال می شود. این استاندارد برای پاسخگویی به نیازهای متخصصان امنیت طراحی و در اختیار آنها در سراسر دنیا قرار گرفته. ویژگی های امنیتی که در Citrix XenApp & XenDesktop 7.15 LTSR وجود دارد یک مسیر ساده و ایمن را در پیش روی شما قرار می دهد و آن استفاده از استاندارد امنیتی FIPS 140-2 است که مزایا و ویژگی های خاصی را داراست که از آن جمله می توان به مسیرهای ارتباطی بین اجزای XenApp و XenDesktop با استفاده از پروتکل TLS 1.2 طراحی گردیده برای رمزنگاری های پیشرفته در زمان ارتباط به نرم افزارهای کاربردی یا مجازی سازی دسکتاپ اشاره نمود. FIPS 140-2 یک استاندارد دولتی فدرال ایالات متحده است که معیاری را برای کدگذاری نرم افزار و اعتبار سنجی در رمزنگاری (CMVP) مشخص نموده که توسط موسسه ملی استاندارد و فناوری اداره می شود. اما برای ایجاد امنیت سیتریکس از پروتکل NIST جهت امنیت در ارتباطات و CSE امکان رمز نگاری را فراهم می کند.

پروتکل امنیتی آخرین ورژن سیتریکس Citrix XenApp & XenDesktop 7.15 LTSR امنیت سیتریکس پروتکل رمزنگاری سیتریکس

Citrix XenApp 7.15 LTSR
Citrix XenDesktop 7.15 LTSR
NetScaler Gateway MPX FIPS Edition Hardware Appliance 12.0
Citrix Receiver 4.9 for Windows

در زمان استفاده از ماژول های مورد استفاده تحت FIPS 140-2 تامین اعتبار شده و رمزنگاری خواهند گردید. برای اطمینان از توسعه و سازگاری نیاز به در نظر گرفتن کانال های ارتباطی دارید که چگونه کاربران می توانند به منابع XenApp متصل شوند و یا دسترسی های XenDesktop با پیکربندی های مختلف بین اجزا و فایروال ها قابل تنظیم خواهد بود.

خانه سیتریکس خدمات زیر را در حوزه محصولات سیتریکس ارائه می دهد:
خدمات نصب و راه اندازی فایروال نت اسکلر سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات پشتیبانی فایروال NetScaler سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات لایسنس فایروال NetScaler License سیتریکس براای اتصال External Users در XenApp و XenDesktop
دوره ها و کلاس های آموزشی نصب و راه اندازی فایروال سیتریکس نت اسکالر Citrix NetScaler Training Boot Camp برای اتصال کاربران XenApp و XenDesktop از خارج از سازمان و شرکت

برای دریافت جدید ترین اخبار و آپدیت های نرم افزار Citrix و اخبار فناوری اطلاعات در حوزه مجازی سازی سیتریکس و کلود کامپیوتینگ و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی شبکه های کامپیوتری به   کانال تلگرام گروه پال نت     بپیوندید.