لزوم استفاده از WAF در برنامه های تحت وب


سیتریکس NetScaler Application Firewall

در حال حاضر برنامه های کاربردی مبتنی بر وب در بسیاری سازمان ها در حال اجراست، این امر باعث شده که پرسنل بتوانند از کامپیوترهای رومیزی، نت بوک ها و گوشی های هوشمند اجازه دسترسی به برنامه های کاربردی را داشته باشند. اما در این ارتباط یک مشکل اساسی وجود دارد و آن پایین آمدن امنیت در باز کردن پورت های برنامه های تحت وب در شبکه است این امر راه های نفوذ به داخل شبکه را در اختیار هکرها قرار خواهد داد، در این زمان است که وجود یک فایروال استاندارد برای کاهش آسیب پذیری ها از پورت های باز کاملا محسوس است. برای تمامی سازمان هایی که از برنامه های تحت وب استفاده می کنند وجود WAF برای ایمن سازی برنامه های کاربردی تحت وب الزامی است زیرا فایروال های سنتی برای مواجهه و مسدود نمودن حملات طراحی نگردیده اند.

لزوم استفاده از WAF در برنامه های تحت وب سیتریکس NetScaler Application Firewall حفاظت از برنامه ها در برابر حملات اطلاعات رمزنگاری شده

حفاظت از برنامه ها در برابر حملات با Citrix NetScaler Application Firewall

سیتریکس NetScaler Application Firewall یک راه حل امنیتی برای حملات شناخته شده و شناخته نشده برای برنامه هایی است که با استفاده از سیتریکس مجازی سازی می شوند. عملکرد NetScaler به گونه ای است که از برنامه های کاربردی محافظت نموده و بصورت دقیق اطلاعات رد و بدل شده بین سرور و کاربر را اسکن نموده و سطح آسیب پذیری را پایین تر خواهد آورد. این اسکن شامل بررسی ترافیک دو طرفه، اطلاعات رمزنگاری شده و SSL های مجاز برای ارتباط است که طیف گسترده ای از تهدیدات امنیتی را بدون تغییر در برنامه ها شامل خواهد شد. اما برای پیاده سازی و استقرار WAF به چه فاکتورهایی احتیاج خواهیم داشت؟ ابتدا باید تمامی تهدیدات شبکه را در ارتباط با برنامه های کاربردی خود شناسایی کنید. دوم به روز رسانی سیاست های WAF برای محافظت از برنامه در مقابل آسیب پذیری هاست. بالانس نمودن این دو مسئله در حصول اطمینان سیاست های درست می تواند بسیار مشکل باشد. 

خانه سیتریکس خدمات زیر را در حوزه محصولات سیتریکس ارائه می دهد:
خدمات نصب و راه اندازی فایروال نت اسکلر سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات پشتیبانی فایروال NetScaler سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات لایسنس فایروال NetScaler License سیتریکس براای اتصال External Users در XenApp و XenDesktop
دوره ها و کلاس های آموزشی نصب و راه اندازی فایروال سیتریکس نت اسکالر Citrix NetScaler Training Boot Camp برای اتصال کاربران XenApp و XenDesktop از خارج از سازمان و شرکت

برای دریافت جدید ترین اخبار و آپدیت های نرم افزار Citrix و اخبار فناوری اطلاعات در حوزه مجازی سازی سیتریکس و کلود کامپیوتینگ و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی شبکه های کامپیوتری به   کانال تلگرام گروه پال نت     بپیوندید.