جداسازی اینترنت از اینترانت با استفاده از Citrix XenApp / XenDesktop


اینترنت ایمن با استفاده از مجازی سازی مرورگر و سیتریکس

امروزه دسترسی به اینترنت تقریبا در هر محیط کاری که باشید یکی از ملزومات اساسی محسوب می شود اما این امر برای واحد فناوری اطلاعات یک مشکل بزرگ به شمار می رود. روزانه بیش از یک میلیون Malware در اینترنت گسترش میابد اما وجود فایروال ها، آنتی ویروس ها، تست های متعدد نفوذ و پچ های آپدیت نرم افزار و سیستم عامل ها می توانند در کاهش احتمال حمله به شبکه شما بسیار موثر باشند، متاسفانه تهدیدهای جدید قبل از اینکه مورد شناسایی تولید کنندگان نرم افزارها قرار گیرند می توانند ضربه های جبران ناپذیری وارد نمایند از این رو شما هرگز نمی توانید 100% از شبکه خود محافظت کنید بلکه می توانید با تدابیری از این حملات جلوگیری کرده و در صورت آلوده شدن با آن مقابله کنید.

اما راه حل چیست؟

اگر کاربران و پرسنل شما در یک محیط Citrix XenApp / XenDesktop دسترسی به اینترنت داشته باشند در اینصورت شما 3 گزینه اصلی برای پیاده سازی امنیت در محیط اینترنت را خواهید داشت. 


جداسازی اینترنت از اینترانت با استفاده از Citrix XenApp / XenDesktop اینترنت ایمن با استفاده از مجازی سازی مرورگر و سیتریکس Publish مرورگر مجازی در سیتریکس افزایش قابلیت مرورگر در نقاط پایانی ایجاد ایستگاه های اختصاصی برای دسترسی به اینترنت

Publish مرورگر مجازی در سیتریکس

برای افزایش امنیت، در محیط XenApp / XenDesktop یک محیط جداگانه را در یک DMZ ایجاد می کنید که به عنوان Farm مرورگر اینترنت اختصاصی برای دسترسی به خارج از شبکه داخلی خود عمل می کند. به این ترتیب، تمام محتوای خارجی، خارج از دسترس و شبکه شما اجرا خواهد شد بنابراین کدهای مخرب نمی توانند بصورت داخلی اجرا شوند. این راه حل مزایای زیادی را برای شبکه شما در بر خواهد داشت: مدیریت متمرکز در امنیت مرورگر و ایجاد محیطی که عفونت های مخرب را از سیستم های کسب و کار اصلی شما جدا می کند، همچنین به شما اجازه خواهد داد که قوانین محکمتری برای فایروال خود طراحی کنید زیرا تعداد پورت های باز را کمتر رویت خواهید نمود در کنار مزیت های ذکر شده می توان به محدود سازی نرم افزار برای اجرای ویژگی های خاص نرم افزارهای کاربردی نام برد.

افزایش قابلیت مرورگر در نقاط پایانی

به زبان ساده شما می توانید یک محیط امن برای اینترنت در حال اجرا را بصورت محلی در هر یک از ایستگاه های کاری نصب کنید. کاربران علاوه بر اینکه به شبکه ای بسیار توانا دسترسی خواهند داشت، می توان بصورت گزینه ای بسیار بالقوه بهترین عملکرد را از این فناوری دریافت نمود. اگر شما بتوانید بصورت درست اینترنت را از اینترانت جداسازی کنید حتی در صورت وقوع حملات نیز بخش کوچکی از شبکه شما صدمه خواهد دید و این امر از گسترش عفونت در مراکز داده شما جلوگیری خواهد نمود.

ایجاد ایستگاه های اختصاصی برای دسترسی به اینترنت

شاید به جرات بتوان گفت که جداسازی اینترنت با استفاده از سیتریکس در شبکه داخلی ایمن ترین مسیر برای ارائه اینترنت به کاربر باشد از طرفی می توان از خرید دستگاه هایی برای ارائه اینترنت به شبکه جلوگیری نمود و هزینه های سازمان را در بخش IT پایین آورد، همچنین در فضای اداری شما نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

خانه سیتریکس خدمات زیر را در حوزه محصولات سیتریکس ارائه می دهد:
خدمات نصب و راه اندازی فایروال نت اسکلر سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات پشتیبانی فایروال NetScaler سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات لایسنس فایروال NetScaler License سیتریکس براای اتصال External Users در XenApp و XenDesktop
دوره ها و کلاس های آموزشی نصب و راه اندازی فایروال سیتریکس نت اسکالر Citrix NetScaler Training Boot Camp برای اتصال کاربران XenApp و XenDesktop از خارج از سازمان و شرکت

برای دریافت جدید ترین اخبار و آپدیت های نرم افزار Citrix و اخبار فناوری اطلاعات در حوزه مجازی سازی سیتریکس و کلود کامپیوتینگ و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی شبکه های کامپیوتری به   کانال تلگرام گروه پال نت     بپیوندید.