هزینه های پیاده سازی سیتریکس XenApp با لایسنس اورجینال


هزینه پیاده سازی  راهکار سیتریکس XenApp & Desktop به همراه لایسنس اورجینال Original License File به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. قیمت راه اندازی Citrix Virtual App ارتباط مستقیم با نوع پیاده سازی ویرچوال اپ اند دسکتاپ، تعداد کاربران آنلاین و پشتیبانی مطمئن و تنظیم تخصصی نیازمندیهای راهکار مجازی سازی اپلیکیشن و ... دارد. در ادامه با جزئیات بیشتر به این پیش نیازها و نحوه قیمت گذاری هزینه پیاده سازی راهکار سیتریکس XenApp با لایسنس اورجینال و اصلی می پردازیم.

نوع پیاده سازی Citrix XenApp & Desktop و نقش آن در قیمت کلی راهکار سیتریکس

اولین فاکتور در تعیین قیمت راه اندازی Citrix Virtual App & Desktop نوع پیاده سازی ویرچوال اپ اند دسکتاپ است. یعنی آیا شما قصد پیاده سازی سیتریکس XenDesktop برای ارائه دسکتاپ مجازی به کاربران را دارید و یا قصد راه اندازی راهکار سیتریکس XenApp جهت انتشار نرم افزارها برای کاربران را دارید. شاید ممکن است سیاست و پالیسی شرکت یا سازمان شما از نوع تلفیقی بوده و قصد پیاده سازی هر دو راهکار Citrix XenApp and XenDesktop را با هم دارند.
 هزینه های پیاده سازی سیتریکس XenApp با لایسنس اورجینال

قیمت لایسنس اورجینال سیتریکس در هزینه تمام شده راهکار Citrix Virtual App & Desktop

دومین فاکتور پس نوع پیاده سازی سیتریکس، تعداد کاربرانی است که به طور همزمان قصد اتصال به citrix را دارند چون به تعداد یوزرهای آنلاین نرم افزار سیتریکس می بایست لایسنس اورجینال و اصلی Citrix Original License یا همان LIC فایل تهیه گردد.  به عنوان مثال شما در سازمان 100 کاربر استفاده کننده از برنامه مالی و حسابداری و یا هر نرم افزار دیگری را دارید، اما تنها 60 نفر از یوزرهای شما به طور همزمان به زیرساخت Citrix Virtual App & Desktop متصل می شوند. بنابراین برای خرید Citrix License شما نیاز به تهیه لایسنس 60 کاربره سیتریکس خواهید داشت.

لایسنس ترمینال سرویس ویندوز سرور مایکروسافت در قیمت تمام شده راهکار سیتریکس

دیگر فاکتور مهم در هزینه پیاده سازی سیتریکس XenApp برای انتشار نرم افزار ها، تهیه لایسنس ریموت دسکتاپ یا همان ترمینال سرویس ویندوز سرور مایکروسافت Microsoft Windows Server Terminal Service می باشد. با توجه به این که سیتریکس از زیرساخت مایکروسافت RDP نیز استفاده می کند شما باید لایسنس ریموت دسکتاپ ( ترمینال سرور ) تهیه کنید.

استفاده از نت اسکلر گیتوی Citrix NetScaler Gateway در زیرساخت سیتریکس

فاکتور بعدی استفاده و یا عدم استفاده از Citrix Netscaler برای اتصال کاربران خارجی است. آیا برای اتصال کاربران خارجی نیاز به استفاده از فایروال سیتریکس نت اسکلر گیتوی می باشد یا سازمان از فایروال های دیگری استفاده می کند. سیتریکس نت اسکلر گیتوی برای دسترسی امن به زیرساخت مجازی XenApp و XenDesktop می باشد. کاربر از طریق پلاگین Citrix Receiver و یا اتصال آسان از طریق ClientLess VPN به سادگی می تواند به منابع به اشتراک گذاشته شده، دسک تاپ مجازی VDI و نرم افزارهای پابلیش شده در دیتاسنتر مرکزی شرکت یا سازمان استفاده نماید.
این شیوه دسترسی که به ICA Proxy شهرت دارد، علاوه بر امنیت بالا امکاناتی چون کلاسترینگ سرورها و لود بالانسینگ دسکت تاپ یا اپلیکیشن مجازی سازی شده با قابلیت دسترسی پذیری بالا و سرعت بیشتر را نیز ارائه می دهد.
کاربر می تواند از طریق هر کلاینتی مانند موبایل، لپ تاپ، تبلت یا PC و با هر سیستم عاملی مانند لینوکس، ویندوز، اندروید و IOS و از هر جایی به منابع دلخواه دسترسی داشته باشد. معماری برنامه پابلیش شده نیز می تواند تحت وب یا تحت ویندوز باشد.

هزینه پشتیبانی سرور سیتریکس Citrix Virtual App & Desktop Support

در نهایت آخرین فاکتور به پشتیبانی سرویس citrix مربوط می شود. آیا قصد برون سپاری پشتیبانی سرور سیتریکس Citrix Virtual App & Desktop Support را دارید یا این که پشتیبانی آن را خود بدست خواهید گرفت. تمامی این فاکتور ها در محاسبه هزینه پیاده سازی و پشتیبانی سیتریکس نقش بالایی دارند. به منظور راحتی تصمیم گیری برای شما مستندی را در خصوص هزینه های پیاده سازی و پشتیبانی سیتریکس XenApp آماده کردیم که پس از نخستین تماس تلفنی و یا از طریق ارسال تیکت بوسیله پرتال مشتریان گروه پال نت، کارشناسان تیم فنی خانه سیتریکس ایران آن را برای شما ارسال خواهند کرد.

در صورت هر گونه سئوال در مورد هزینه های پیاده سازی سیتریکس با شماره 88173317-021 تماس حاصل نمایید.