مزایای مجازی سازی شبکه با استفاده از سیتریکس


انعطاف پذیری، امنیت، صرفه جویی در هزینه

همیشه به این موضوع توجه داشته باشید که وجود یک محیط ناهمگن می تواند به دردسری بزرگ برای واحد IT و شبکه داخل هر سازمان و حتی شرکت های کوچک تبدیل شود عوامل بسیار متعددی برای مدیریت یک محیط سنتی وجود دارند که تغییر رویه و همگن سازی محیط برای مدیریت بهتر داراست. می توان یکی از برجسته ترین مزیت های استفاده از نرم افزار مجازی سازی سیتریکس (XenDesktop & XenApp) را مهم نبودن Device نهایی برای بهره بری از نرم افزار و یا دسکتاپ نامید، در این میان مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است بهره وری کلیه کاربران از یک سرویس دهنده و مدیریت متمرکز در آن است. زمانی که شما احتیاج به آپدیت نرم افزار خود دارید دیگر لزومی به آپدیت نرم افزارهای کاربردی خود در تک تک کاربران نخواهید داشت و فقط این بروز رسانی در سرور شما انجام خواهد شد. این بدان معنیست که شما در زمان و هزینه های خود در حال صرفه جویی هستید.

مزایای مجازی سازی انعطاف پذیری امنیت صرفه جویی XenDesktop سیتریکس XenApp دسکتاپ citrix برنامه های کاربردی

یکی دیگر از مزایای بهره وری مجازی سازی برنامه و دسکتاپ را می توان انعطاف پذیری در تحویل نرم افزار به سیستم عامل های مختلف نامید. تصور کنید که با لپ تاپ خود در حال کار هستید و شارژ دستگاه شما به اتمام رسیده و ارتباط شما با نرم افزار قطع می شود این توانایی در اختیار شماست که حتی با تبلت و یا گوشی هوشمند خود در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کرده و در هر زمانی در پشت میزکار خود قرار گیرید. اگر بگوئیم که بزرگترین مزیت در اجرای پروژه های مجازی سازی امنیت است سخن گزافه ای به زبان نیاورده ایم هر کاربر با استفاده از Username و Password های اختصاصی خود قادر به دریافت نرم افزارهای مجاز خواهد بود البته این محدود سازی کاربر را در نرم افزار و یا حتی در دامین خود می توانید پیاده سازی نمایید و حتی احراز هویت کاربر نیز از سمت دامین شما نظارت شود. در دل این امنیت می توان به این نکته اشاره نمود که تمامی اطلاعاتی که در حال تبادل است در حال رمزنگاری هستند که همین مسئله باعث بالا بردن ضریب امنیتی اجرای نرم افزار خواهد بود.

خانه سیتریکس خدمات زیر را در حوزه محصولات سیتریکس ارائه می دهد:
خدمات نصب و راه اندازی فایروال نت اسکلر سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات پشتیبانی فایروال NetScaler سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات لایسنس فایروال NetScaler License سیتریکس براای اتصال External Users در XenApp و XenDesktop
دوره ها و کلاس های آموزشی نصب و راه اندازی فایروال سیتریکس نت اسکالر Citrix NetScaler Training Boot Camp برای اتصال کاربران XenApp و XenDesktop از خارج از سازمان و شرکت

برای دریافت جدید ترین اخبار و آپدیت های نرم افزار Citrix و اخبار فناوری اطلاعات در حوزه مجازی سازی سیتریکس و کلود کامپیوتینگ و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی شبکه های کامپیوتری به   کانال تلگرام گروه پال نت     بپیوندید.