مد آفلاین نرم افزار سیتریکس Citrix Offline Mode


استفاده آفلاین از برنامه سیتریکس Citrix Offline Mode

همانطور که می دانید در نرم افزار سیتریکس XenApp 6.5  بصورت OnLine و OffLine می توانیم از نرم افزارهای پابلیش شده استفاده کنیم. در اینجا پیرامون چگونگی کار با OffLine Mode می پردازیم.

در ابتدا باید نرم افزار مورد نظر را بر روی سرور سیتریکس به وسیله Stream Profiler ، به صورت Stream  درآورد، سپس در قسمت پابلیش اپلیکیشن در هنگام انتخاب نرم افزار برای پابلیش کردن باید حالت Stream to Client را انتخاب کرد و سپس فایل Stream شده را انتخاب نمود.
برای اجرای نرم افزار پابلیش شده به صورت OffLine Mode باید از پلاگین Citrix Offline Plugin استفاده نمود.

پابلیش کردن برنامه ها در Citrix XenApp به دو حالت ممکن است:

1-    مد آنلاین (Online) :

در این حالت برنامه مورد نظر بر روی سرور سیتریکس اجرا شده و کاربر تصویر برنامه را روی رایانه خودش مشاهده می کند که به آن مجازی سازی Presentation یا Presentation Virtualization  می گویند. در این حالت تنها حرکت های موس و کلیدهای فشرده شده روی کیبرد توسط کاربر به سرور منتقل می شود. سرور هم آپدیت تصاویر، اطلاعات پرینت، صدا و هر آن چه را که لازم است به رایانه کاربر ارسال می کند.

برای استفاده از سیتریکس در مد آنلاین باید از پلاگین های آنلاین (Online Plugin) استفاده کرد.


2-    مد آفلاین (Offline):

در این حالت برنامه های کاربردی مورد نظر را روی یک سیستم عامل, نصب و به کمک نرم افزار XenApp Streaming Profiler به صورت یک بسته مجزا درآورده و هنگام پابلیش نرم افزار مورد نظر به جای گزینه Accessed from a server گزینه Streamed to client را انتخاب کرده و آدرس بسته ایجاد شده را معرفی می کنیم.

بر خلاف مد آنلاین، در مد آفلاین اجرای برنامه ها روی رایانه کاربران انجام می شود و از منابع پردازشی رایانه آن ها (مانند RAM و CPU) استفاده می شود. هم چنین بر خلاف مد آنلاین با قطع شدن ارتباط کاربر با سرور، برنامه از کار نخواهد افتاد. برای استفاده از برنامه ها در مد آفلاین، از پلاگین های آفلاین سیتریکس (Citrix Offline Plugin) استفاده می کنیم. به این روش استفاده از سیتریکس، مجازی سازی برنامه (Application Virtualization) گفته می شود.مشاهده دموی آنلاین Citrix XenApp

. لیست مشتریان خانه سیتریکس .