آشنایی با مبانی و مزیت های Citrix XenServer


رفع مشکلات مجازی سازی سرور با Citrix XenServer

سیتریکس XenServer یک پلتفرم مدرن مجازی سازی بهینه شده برای زیر ساخت های مجازی کاربردی، دسکتاپ و سرور است. ادغام و محدود نمودن حجم کار در XenServer سازمانها را قادر به تغییر و توسعه حجم کاری با استفاده از محاسبه زیر ساخت های فناوری اطلاعات می نماید. این پلتفرم با ویژگی های طبقه بندی سازمانی است که به راحتی می توان انواع کارها، سیستم عامل های مختلف، تنظیمات ذخیره سازی یا شبکه را مدیریت نمود. از بزرگ ترین ویژگی های این پلتفرم می توان سازگاری گرافیک مجازی با NVIDIA و اینتل، افزایش امنیت کار با Direct Inspect API ها، که هزینه های زیربنایی مجازی را کاهش داده و پیچیدگی های آن را کاهش داده، نام برد.

مبانی و مزیت های Citrix XenServer سیتریکس XenServer زن سرور سیتریکس زیر ساخت های مجازی هزینه های مجازی سازی Citrix Xen Server Enterprise

لازم به ذکر است کسانی که از لایسنس های Citrix XenApp و Citrix XenDesktop بهره می برند می توانند با همان لایسنس ها تا تعداد محدودی کاربر از زن سرور سیتریکس استفاده نمایند و لازم به خریداری لایسنس جداگانه ای از سیتریکس XenServer نخواهند داشت. اما در Scale های بزرگ و Enterprise شما مجبور به خرید لایسنس های Citrix XenServer هستید. با پیاده سازی پروژه سیتریکس زن سرور واحد فناوری اطلاعات قادر خواهد بود تا تعداد قابل توجهی از سرورهای مرکز داده را ادغام نموده و باعث افزایش استفاده از منابع سخت افزاری بصورت کاملا بهینه خواهد شد. افزایش قابل ملاحظه عملکرد و ظرفیت در هسته های CPU و RAM در ماشین های مجازی و سازگاری با ویندوز از بزرگترین مزیت های Citrix XenServer است.

خانه سیتریکس خدمات زیر را در حوزه محصولات سیتریکس ارائه می دهد:
خدمات نصب و راه اندازی فایروال نت اسکلر سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات پشتیبانی فایروال NetScaler سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات لایسنس فایروال NetScaler License سیتریکس براای اتصال External Users در XenApp و XenDesktop
دوره ها و کلاس های آموزشی نصب و راه اندازی فایروال سیتریکس نت اسکالر Citrix NetScaler Training Boot Camp برای اتصال کاربران XenApp و XenDesktop از خارج از سازمان و شرکت


برای دریافت جدید ترین اخبار و آپدیت های نرم افزار Citrix و اخبار فناوری اطلاعات در حوزه مجازی سازی سیتریکس و کلود کامپیوتینگ و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی شبکه های کامپیوتری به کانال تلگرام گروه پال نت بپیوندید.