آشنایی با تنظیمات گرافیک در Citrix XenApp 7.15


تنظیمات سیتریکس برای بالا بردن گرافیک در اجرای نرم افزار

کانفیگ گرافیک در سیتریکس XenApp 7.15 شامل سیاست های کنترل و نحوه پردازش تصاویر در Session هایی است که به سمت کاربران در حرکت است و ما در این پست به معرفی و نحوه تنظیمات گرافیک بر روی نرم افزارهای شما خواهیم پرداخت.

Allow Visually Lossless Compression

این تنظیمات به شما اجازه فشرده سازی در زمان Transfer اطلاعات را خواهد داد با تنظیم این قابلیت که بصورت پیش فرض غیرفعال است شاهد پایین آمدن نرخ از دست دادن اطلاعات و بسته ها خواهید بود و در نتیجه در کیفیت تصویر تاثیر گذار خواهد بود.

Display Memory Limit

این تنظیمات حداکثر اندازه بافر تصویری را در غالب کیلو بایت در Session های کاربر مشخص می نماید. این حجم بصورت پیش فرض بر روی 65536 تنظیم گریده اما بازه این تنظیمات از 128 کیلو بایت تا 4194303 قابل افزایش خواهد بود. البته لازم بذکر است که افزایش بافر برای تنظیمات عمق رنگ منوط به ساپورت نرم افزاری رم در سرور سیتریکس خواهد بود. برای محاسبه میزان عمق رنگ در بافر می توانید از این فرمول استفاده نمائید.
عمق حافظه به بایت = (عمق رنگ به بیت در هر پیکسل / 8 ) * ( رزولوشن عمودی در هر پیکسل ) * ( رزولوشن افقی در هر پیکسل )
به عنوان مثال: با عمق رنگ 32 بیت، وضوح عمودی 600 و رزولوشن افقی 800 حداکثر رم مورد نیاز 1920000 بایت یا همان 1920 کیلو بایت خواهد بود. به این مسئله توجه کنید که اگر عمق رنگ فراتری را مد نظر دارید باید تنظیمات حالت گرافیکی Legacy را فعال سازی کنید.
با فعال سازی HDX می توانید مقدار حافظه مورد نیاز برای صفحه نمایش را برای هر Session تنظیم نمائید بنابراین اگر فقط بعضی از کاربران نیاز به مقدار بیشتری گرافیک باشتد تاثیر منفی بر میزان مقیاس پذیری دیگر کاربران نحواه داشت.

Display Mode Degrade Preference

توجه: این تنظیمات برای نسخه 7.X و زمانی که از حالت گرافیکی Legacy استفاده می کنید فعال خواهد بود و مشخص می نماید زمانی که کاربر برای اولین بار نرم افزار را اجرا می نماید از رزولوشن ها با عمق رنگ بالا می خواهد استفاده نماید یا خیر. که بصورت پیش فرض این عمق رنگ در حالت عادی کمتر از میزان است و می توانید آنرا افزایش دهید.
Dynamic Window Preview
این تنظیمات برای فعال و یا غیر فعال نمودن پیش نمایش های مربوط به نوار ابزار و پنجره های مربوط به پیش نمایش است.

Image Caching

توجه: این تنظیمات برای نسخه 7.X و زمانی که از حالت گرافیکی Legacy استفاده می کنید فعال خواهد بود که مربوط به ذخیره سازی تصویر می باشد همچنین چگونگی ذخیره سازی و بازیابی تصاویر را کنترل می کند اما این مسئله را کنترل نمی کند که آیا تصاویر ذخیره شده یا نه.

آشنایی با تنظیمات گرافیک در Citrix XenApp 7.15 گرافیک در سیتریکس XenApp 7.15 فشرده سازی تصاویر پردازش تصاویر Citrix Policy پالیسی سیتریکس

Legacy Graphics Mode

این تنظیمات تجربه گرافیکی غنی شده را غیر فعال می کند زمانی که این تنظیمات بصورت Default اعمال می شود قابلیت بازگشت به گرافیک های سیستم عامل های پایین نیز فعال سازی خواهد شد همچنین برای اتصال کاربران موبایل نیز این قابلیت فراهم سازی می شود. که بصورت پیش فرض این تنظیمات غیرفعال گردیده. 

خانه سیتریکس خدمات زیر را در حوزه محصولات سیتریکس ارائه می دهد:
خدمات نصب و راه اندازی فایروال نت اسکلر سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات پشتیبانی فایروال NetScaler سیتریکس برای کاربران خارجی XenApp و XenDesktop
خدمات لایسنس فایروال NetScaler License سیتریکس براای اتصال External Users در XenApp و XenDesktop
دوره ها و کلاس های آموزشی نصب و راه اندازی فایروال سیتریکس نت اسکالر Citrix NetScaler Training Boot Camp برای اتصال کاربران XenApp و XenDesktop از خارج از سازمان و شرکت


برای دریافت جدید ترین اخبار و آپدیت های نرم افزار Citrix و اخبار فناوری اطلاعات در حوزه مجازی سازی سیتریکس و کلود کامپیوتینگ و آخرین خبرهای تکنولوژی و مطالب آموزشی شبکه های کامپیوتری به کانال تلگرام گروه پال نت بپیوندید.