خدمات پردازش ابری مایکروسافت برای ۲۴ ساعت از کار افتاد

سه شنبه 3 بهمن 1391


پلت فرم آزور مایکروسافت که یکی از مهم‌ترین خدمات پردازش ابری این شرکت است، چند روز پیش دچار اختلال شد و به مدت ۲۴ ساعت از کار افتاد.
به گزارش وب سایت zdnet، پایگاه ذخیره ابری آزور مایکروسافت که در یکی از مناطق جنوبی مرکز آمریکا واقع شده است، از ساعت 16: 3 بعد از ظهر ۲۸ دسامبر برای مدت ۲۴ ساعت قطع شد. شرکت مایکروسافت که بعد از چند ساعت تلاش کرده بود این مشکل را برطرف کند، اعلام کرده بود از کار افتادن پلت فرم آزور، پرتال مدیریت جهانی این خدمات را تحت تاثیر قرار داده است. مایکروسافت بالاخره پس از گذشت ۲۴ ساعت مشکل را حل کرده اما در آخرین بیانیه خود که ۳۶ ساعت پس از این اتفاق منتشر شده، اعلام کرده این مشکل به صورت موقتی رفع شده و برای رفع کامل آن تلاش می‌کند.
خاموشی و از کار افتادن پلت فرم آزور مایکروسافت باعث شده بود برخی از کسب و کارهایی که از این پلت فرم استفاده می‌کنند با مشکلاتی مواجه شوند. کسب و کارهایی هم که وابستگی زیادی به خدمات پردازش ابری و ارتباطات اینترنتی داشتند، اختلال بیشتری را در این زمینه تجربه کرده بودند. قطع شدن خدمات آزور معذرت خواهی مایکروسافت را نیز در پی داشت.
پیش از این در ماه ژوئیه نیز خدمات پردازش ابری آمازون برای مدتی از کار افتاد و باعث شد شرکت‌های معروفی مثل نت فیکس، پینترست و اینستاگرام با مشکلات جدی مواجه شوند. در ماه می‌ نیز خدمات ایمیل‌های تجاری مایکروسافت برای ۹ ساعت از کار افتاد. خدمات ایمیل شرکت گوگل (جی میل) نیز چند روز به خاطر اتفاق مشابهی به مدت ۳۰ ساعت قطع شد.


صفحه اصلی | درباره ما | خدمات | دانلود | مشاوره | ارتباط با ما
باز نشر مطالب صرفا با ذکر نام خانه سیتریکس ایران مجاز می‏باشد
کلیه حقوق این سایت برای شرکت مهندسی کهن شبکه پارسیان محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Persian Ancient Network Co. Group Telegram Channel: @palnetgroup