مقايسه سيتريكس با RemoteApp

يکشنبه 28 ارديبهشت 1393


از روش هاي ديگري كه براي دسترسي و استفاده از راه دور نرم افزار (دوركاري) وجود دارد، مي توان به Remote Desktop ويندوز، RemoteApp  مايكروسافت در ويندوز سرور 2008 نام برد. راهكاري كه ما ، بيشتر به آن پرداخته ايم و در خانه سیتریکس نيز ، بيشتر مورد توجه قرار گرفته شده است،استفاده از تكنولوژي Presentation virtualization  نرم افزار سيتريكس مي باشد.


بنا به دلايل متعددي، براي كاربردهاي مشتريان مختلف و با توجه به محدوديت هاي مقدار پهناي باند در دسترس در كشورمان به جهت هزينه بالا،  بهترين گزينه، محصول شركت سيتريكس مي باشد.


سيتريكس بر اساس پروتوكل ICA (Independent Computer Architecture ) كار مي كند كه از لحاظ كارايي شباهت هاي بسياري به RDP مايكروسافت دارد. تفاوت محصول شركت سيتريكس با محصولات مايكروسافت همچون Remote Desktop ، و RemoteApp ، در نوع پروتوكلي است كه استفاده مي كنند.


در زير به مقايسه دو پروتوكل ICA كه مختص سيتريكس است و RDP كه مربوط به مايكروسافت است، مي پردازيم :

  1. ICA در برقراري يك session بين kbps 10 تا kbps  20 پهناي باند اشغال مي كند، در حالي كه RDP براي برقراري يك session احتياج به پهناي باندي به اندازه kbps25 تا kbps  35 دارد. بنابر اين با پهناي باند اندك در دسترس استفاده از محصولات سيتريكس بهينه تر مي نمايد.
  2. RDP در Rempte Desktop   قادر به publish كردن يك نرم افزار خاص با استفاده از resource هاي سرور نيست. پروتوكل ICA در واقع يك session براي هر كاربر ايجاد مي كند و طي آن در يك محيط مجازي نرم افزار را در اختيار كاربر قرار مي دهد، ولي نرم افزار به كل سمت سرور اجرا مي شود و فقط تصوير آن سمت كاربر فرستاده مي شود.
  3. ICA به نرم افزارهاي ويندوزي اجازه مي دهد كه روي يك سرور مركزي اجرا شوند، ولي تقريبا از تمام Platfrom ها ( windows,unix ,…) به عنوان client قابل دسترس خواهد بود.
  4. RDP فقط با پروتوكل TCP/IP كار مي كند، در حالي كه ICA توانايي كار با IPX,SPX,NetBEUI,Direct Asynch را هم دارد.
  5. امكاناتي كه به لحاظ امنيتي و همچنين گروه بندي كاربران مختلف و مديريت آنها در سيتريكس وجود دارد ، قابل قياس با امكانات RemoteApp  مايكروسافت نمي باشد و بسيار از آن پيشرفته تر و كامل تر مي باشد.

RDP قابليت Load balancing در سطح Application را ندارد.


مشاهده دموی آنلاین Citrix XenApp صفحه اصلی | درباره ما | خدمات | دانلود | مشاوره | ارتباط با ما
باز نشر مطالب صرفا با ذکر نام خانه سیتریکس ایران مجاز می‏باشد
کلیه حقوق این سایت برای شرکت مهندسی کهن شبکه پارسیان محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Persian Ancient Network Co. Group Telegram Channel: @palnetgroup