شرکت سیتریکس Cloud.com را خرید

سه شنبه 30 ارديبهشت 1393


اخیراً دو شرکت مهم فعال در حوزه ابری، در یکدیگر ادغام شده‌اند .

به گزارش ایتنا به نقل از شماران سيستم، شرکت چندملیتی سیتریکس سیستمز (Citrix Systems) که در حوزه رایانش ابری، تولید نرم‌افزارهای SaaS ، سرور و نرم‌افزارهای مجازی‌سازی فعالیت می‌کند، شرکت نرم‌افزاری Cloud.com را خرید .

Cloud.com
تولیدکننده پلتفرم‌های نرم‌افزاری برای شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های رایانش ابری است که در سال ۲۰۰۸ و با نام VMOps تاسیس شد .

Cloud.com
یک پلتفرم ابری متن‌باز است که برای ایجاد و مدیریت زیرساخت‌های عمومی و خصوصی ابری به کار می‌رود .

در واقع افراد و سازمان‌ها با استفاده از Cloud.com می‌توانند برای خود در فضای ابر، یک شبکه خصوصی یا عمومی فراهم سازند .

این خرید برای شرکت سیتریکس سیستمز مزایای متعددی به همراه دارد .

از جمله اینکه سیتریکس سیستمز می‌تواند یک نرم‌افزار کامل حاوی قابلیت‌های مجازی‌سازی، هم آوایی (orchestration) و شبکه‌بندی، ویژه کار در ابر تولید و ارائه نماید .

مشتریان با استفاده از این محصول می‌توانند سخت‌افزار، نرم‌افزار و محصولات مدیریتی مورد نظر خود را به کار ببرند و در این خصوص مجبور به استفاده از گزینه‌های پیشنهادی فروشندگان نباشند .

بر اساس این گزارش Cloud.com پس از ادغام در سیتریکس سیستمز، به پشتیبانی از نرم‌افزارهای برتر مجازی‌سازی از قبیل Citrix XenServer ، VMware vSphere و Xen ادامه خواهد داد .

گفتنی است شرکت Cloud.com در اکتبر سال ۲۰۱۰ از همکاری خود با مایکروسافت در زمینه ایجاد کدهایی برای یکپارچه‌سازی و پشتیبانی Windows Server ۲۰۰۸ R ۲ Hyper-V در پروژه OpenStack خبر داد .

پروژه OpenStack که توسط ناسا و چند شرکت دیگر پایه‌گذاری شده است، یکی از بزرگترین پروژه‌های فراگیر رایانش ابری در جهان به شمار می‌رود .

Cloud.com
یکی از اعضای اصلی این پروژه است .صفحه اصلی | درباره ما | خدمات | دانلود | مشاوره | ارتباط با ما
باز نشر مطالب صرفا با ذکر نام خانه سیتریکس ایران مجاز می‏باشد
کلیه حقوق این سایت برای شرکت مهندسی کهن شبکه پارسیان محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Persian Ancient Network Co. Group Telegram Channel: @palnetgroup