تلفن‌های همراه در خطر حملات سایبری جدید

سه شنبه 30 ارديبهشت 1393


اتحادیه بین‌المللی مخابرات موسوم به ITU هشدار می‌دهد که آسیب پذیری‌های خطرناکی در فن‌آوری تلفن همراه وجود دارد که حداقل ۵۰۰ میلیون دستگاه تلفن همراه را در معرض حملات از راه دور هکرها قرار داده است .

به گزارش سرویس امنیت و شبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از پلیس فتا، این آسیب پذیری‌ها که توسط یک شرکت آلمانی با نام Security Research کشف شده، به هکرها اجازه می‌دهد تا از راه دور کنترل کامل تلفن همراه را به دست گرفته و همچنین برخی از سیم کارت‌ها را همنوع سازی کنند .

محققان امنیتی Security Research اعلام کردند که هکرها می‌توانند از سیم کارت‌های هک شده برای ارتکاب جرایم مالی یا انجام جاسوسی‌های الکترونیکی استفاده کنند. زمانی که هکر یک سیم کارت را کپی کند، می‌تواند از آن برای انجام تماس و ارسال پیامک استفاده کند و خود را به عنوان صاحب تلفن معرفی کند .

البته روش‌های حمله‌ای که به تازگی شناسایی شده است تنها امکان دسترسی به داده‌های ذخیره شده بر روی سیم کارت را فراهم می‌آورد.به این ترتیب برنامه‌های پرداخت موبایل که داده‌هایشان را خارج از سیم کارت نگهداری می‌کنند، نسبت به این شیوه هک آسیب پذیر نیستند .

با این حال کارشناسان امنیتی هشدار می‌دهند حتی هنگامی که داده‌ها در خارج از یک سیم کارت ذخیره می‌شوند، احتمال دارد در معرض آسیب پذیری‌های مختلف دیگر قرار بگیرد. گفته می‌شود که تمامی تلفن‌های هوشمند آیفون اپل و گوشی‌های اندرویدی بدین روش آسیب پذیر هستند .صفحه اصلی | درباره ما | خدمات | دانلود | مشاوره | ارتباط با ما
باز نشر مطالب صرفا با ذکر نام خانه سیتریکس ایران مجاز می‏باشد
کلیه حقوق این سایت برای شرکت مهندسی کهن شبکه پارسیان محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Persian Ancient Network Co. Group Telegram Channel: @palnetgroup