کاربران ویندوز XP غافلگیر شدند

سه شنبه 30 ارديبهشت 1393


مایکروسافت یک به‌روز رسانی اورژانسی برای IE عرضه کرد تا حفره‌ای را که هکرها در حال سواستفاده از آن هستند مسدود نماید .

به گزارش سرویس امنیت و شبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از پلیس فتا، اما در یک حرکت غیر منتظره، مایکروسافت به سیستم‌های XP نیز اجازه داده است که علی رغم متوقف شدن پشتیبانی این سیستم عامل از روز ۸ آوریل، این به‌روز رسانی را دریافت نمایند .

در حقیقت مهمتر از خود این به روز رسانی امنیتی، تصمیم مایکروسافت برای حمایت از کاربران XP بود. البته مایکروسافت در بلاگ خود نوشت که این حرکت یک استثناء بوده است و به هیچ عنوان قانون آتی این شرکت نخواهد بود .

ویندوز XP از حدود سه هفته پیش از فهرست محصولات دارای پشتیبانی مایکروسافت خارج شده است . MS13-021 تنها همین آسیب‌ پذیری را در : IE6 IE7 ، IE8 ، IE9 ، IE10 و IE11 و در تمامی نسخه‌های پشتیبانی شده ویندوز از جمله ویندوز XP برطرف می‌کند .

این نقص امنیتی برای تمامی نسخه‌های کلاینت ویندوز شامل XP ، ویستا، ۷، ۸ و ۸٫۲ در رده امنیتی حیاتی و برای نسخه‌های سرور این سیستم عامل در رده امنیتی متوسط دسته بندی شده است .

این آسیب‌ پذیری حیاتی نخستین بار دو هفته پیش توسط FireEye به مایکروسافت گزارش شده بود. این اصلاحیه از طریق سرویس های به روز رسانی مایکروسافت و به روز رسانی ویندوز و نیز WSUS قابل دریافت می‌باشد .صفحه اصلی | درباره ما | خدمات | دانلود | مشاوره | ارتباط با ما
باز نشر مطالب صرفا با ذکر نام خانه سیتریکس ایران مجاز می‏باشد
کلیه حقوق این سایت برای شرکت مهندسی کهن شبکه پارسیان محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Persian Ancient Network Co. Group Telegram Channel: @palnetgroup