آی‌بی‌ام هم به جنگ هکر‌ها می‌رود

سه شنبه 30 ارديبهشت 1393


آی بی ام تازه‌ترین شرکتی است که برای عرضه محصولات امنیتی در حوزه فناوری اطلاعات دست به کار شده و قصد دارد در این زمینه با سمانتک همکاری کند .

به گزارش سرویس امنیت و شبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، IBM و Symantec با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند که آی بی ام قصد دارد سیستمی موسوم به سیستم حفاظت در برابر تهدیدات و برنامه حفاظت از داده‌های حیاتی کاربران را به اجرا درآورد. هدف اصلی از اجرای این طرح ها حفاظت از داده ها و اطلاعات شرکت‌های تجاری بزرگ است .

آی بی ام از دو سال قبل و هزمان با خرید شرکت هایی همچون Guardium ، Q1 Labs ، Trusteer ، Watchfire ، Ounce Labs و Fiberlink/MaaS360 درصدد اجرای این طرح بوده است .

جمع آوری اطلاعات و تحلیل آنها در شبکه‌های رایانه‌ای به منظور مقابله با حملات هکری، نصب فایروال‌های دفاعی، بلوکه کردن بدافزارها با استفاده از نرم افزار Apex ، شناسایی کردن آنها با استفاده از پلاتفورم QRadar Security و مقابله با تهدیدات جدید از جمله قابلیت‌های محصولات آی بی ام خواهد بود. حفاظت از اطلاعات حساس شخصی نیز در قالب این طرح پیش بینی شده است .

این خدمات فعلا در مرحله آزمایشی است و انتظار می‌رود استفاده از آنها ظرف شش تا دوازده ماه آینده ممکن شود. هزینه استفاده از سرویس‌های یاد شده هنوز اعلام نشده است .صفحه اصلی | درباره ما | خدمات | دانلود | مشاوره | ارتباط با ما
باز نشر مطالب صرفا با ذکر نام خانه سیتریکس ایران مجاز می‏باشد
کلیه حقوق این سایت برای شرکت مهندسی کهن شبکه پارسیان محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Persian Ancient Network Co. Group Telegram Channel: @palnetgroup