هشدار به کاربران پست الکترونیک گوگل/ “جی میل” هدف کمپین جدید سرقت هویت

سه شنبه 30 ارديبهشت 1393


مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای با اعلام هشدار به کاربران حسابهای کاربری گوگل اعلام کرد: کاربران پست الکترونیک گوگل ممکن است هدف یک حمله سرقت هویت قرار گیرند و داده های آن ها در اختیار مجرمان سایبری قرار گیرد .

به گزارش سرویس امنیت و شبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از مهر نیوز، هشدار در مورد اینکه حساب های کاربری گوگل هدف کمپین جدید سرقت هویت قرار گرفته است تاکید کرد: اخیرا محققان Bitdefender یک حمله سرقت هویت را کشف کردند که برای سرقت اعتبارنامه های ورودی کاربران گوگل طراحی شده است .

در این جمله، یک پست الکترونیک هرزنامه ای با عنوان “Mail Notice” یا “New Lockout Notice” برای کاربران ارسال می شود و به آنها می گوید که پست الکترونیکی شما در ۲۴ ساعت آینده قفل خواهد شد و شما قادر نخواهید بود تا Email storage Quota را افزایش دهید؛ براین اساس برای افزایش خودکار سهمیه Email خود به INSTANT INCREASE بروید؛ اما زمانی که کاربر بر روی INSTANT INCREASE کلیک کند به یک صفحه لاگین تقلبی از گوگل هدایت می شود .

نکته قابل توجه درباره این حمله آن است که نوار آدرس مرورگر تنها “data:,” را نشان می دهد که بیانگر استفاده از طرح داده Uniform Resource Identifier است؛ این طرح برای نشان دادن محتوای فایل ها از رمزگذاری Base64 استفاده می کند .

در این مورد تهیه محتوای صفحه وب جعلی در یک رشته رمزگذاری شده در داده URI انجام می شود. محققان Bitdefender اعلام کرده اند: از آن جایی که گوگل کروم کل رشته را نمایش نمی دهد در نتیجه کاربران ممکن است هدف یک حمله سرقت هویت قرار بگیرند و داده های آن ها در اختیار مجرمان سایبری قرار بگیرد .صفحه اصلی | درباره ما | خدمات | دانلود | مشاوره | ارتباط با ما
باز نشر مطالب صرفا با ذکر نام خانه سیتریکس ایران مجاز می‏باشد
کلیه حقوق این سایت برای شرکت مهندسی کهن شبکه پارسیان محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Persian Ancient Network Co. Group Telegram Channel: @palnetgroup